FAQ, czyli często zadawane pytania:

To wirtualna odsłona projektu realizowanego w ubiegłych latach pod hasłem Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje. Idea pozostaje ta sama: Chcemy wyjść naprzeciw powszechnym przekonaniom, że sztuka współczesna, a szczególnie sztuka nowych mediów jest hermetyczna, nieprzyswajalna, trudna i skomplikowana. W naszym odczuciu interaktywna sztuka nowych mediów niesie za sobą ogromny potencjał edukacyjny czy społeczny. Ze względu na pandemię zdecydowaliśmy się przenieść nasze założenia do świata cyfrowego. Uwzględniając specyfikę rzeczywistości, do której się przenieśliśmy zapraszamy twórców i twórczynie do wspólnego budowania programu artystycznego Relacji Online. Relacje Online to jednocześnie projekt artystyczny, projekt cyfrowy, projekt społeczny i projekt edukacyjny. W kręgu zainteresowania jest nie tylko klasyczna sztuka nowych mediów, ale przede wszystkich nowa jakość, która tworzy się na przecięciu techniki z innymi przejawami działalności artystycznej.

Projekt realizuje Mazowiecki Instytut Kultury. Więcej o instytucji pod adresem: https://www.mik.waw.pl/o-instytucie

Do każdego twórcy / twórczyni, których zainteresowania krążą wokół sztuki interaktywnej, którzy chcą brać aktywny udział w budowaniu rzeczywistości wirtualnej na zasadach bezpiecznych i komfortowych dla każdego odbiorcy. Do twórców, dla których istotne jest budowanie przestrzeni do dialogu z uczestnikami swoich działań.

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym, dojrzałym artystą, czy młodym studentem, twórcą gier komputerowych, czy animatorem społecznym, działającym w środowisku cyfrowym, eksperymentalnym muzykiem, performerem lub programistą, albo samoukiem, który projektuje sytuacje interaktywne – jeśli odnajdujesz się w założeniach programowych - to Open Call Relacje Online jest dla Ciebie.

W formularzu prosimy, nie tylko opisać samą koncepcję artystyczną, ale również przedstawić warunki realizacji wcześniej opisanego projektu artystycznego, w tym podać ogólny budżet realizacji projektu uwzględniając wynagrodzenie artystyczne za realizację projektu, wsparcie specjalistyczne, technikę / sprzęt, itp. To Wy będziecie wiedzieć co jest potrzebne do zrealizowania koncepcji i ile to może kosztować.

Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza, który znajduje się na tej stronie internetowej w zakładce Zgłoś projekt!. Przyjmujemy tylko zgłoszenia w formie elektronicznej. Aby dokonać poprawnie zgłoszenia, należy wypełnić wszystkie pola, które są w formularzu, w tym podać link do nagrania oraz portfolio, a także załączyć skany podpisanych dokumentów.

W formularzu prosimy, nie tylko opisać samą koncepcję artystyczną, ale również przedstawić warunki realizacji wcześniej opisanego projektu artystycznego, w tym podać ogólny budżet realizacji projektu uwzględniając wynagrodzenie artystyczne za realizację projektu, wsparcie specjalistyczne, technikę / sprzęt, itp. To Wy będziecie wiedzieć co jest potrzebne do zrealizowania koncepcji i ile to może kosztować.

31 października 2020 r.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, wybrane przez organizatora, czyli Mazowiecki Instytut Kultury. Skład jury zostanie ogłoszony na wydarzeniu FB oraz na stronie projektu w zakładce O Festiwalu.

Wyniki zostaną ogłoszone 16 listopada 2020 r. na stronie internetowej projektu, wydarzeniu FB. Twórca / twórcy wybranego projektu zostaną powiadomieni droga mailową o wynikach open callu.

Zrealizować wybrany projekt - to jest nasz podstawowy cel! Zależy nam, aby gotowy, działający projekt artystyczny stanowił trzon programu festiwalu w przyszłym roku. Zdajemy sobie sprawę, że realizacja tak specyficznego działania to kwestia wielu miesięcy pracy. Chcemy dać Wam ten komfort. Co więcej chcemy Wam pomóc zrealizować Wasz pomysł. Jako Organizator całego przedsięwzięcia zapewniamy wsparcie organizacyjne, finansowe i specjalistyczne (np. współpracę z programistą, grafikiem, itd.).

Chcemy, jeszcze w tym roku, wspólnie z Wami określić warunki realizacji projektu na przyszły rok – 2021. Zakładamy, że projekt będzie gotowy do udostępnienia na początku sierpnia. Na realizację projektu podpiszemy drugą umowę – w 2021 roku. Nie planujemy żadnej przerwy w kontakcie. Chcemy na bieżąco reagować na Wasze pomysły, obawy, rozwiązywać problemy czy dodawać energii:). Pamiętajcie jednak, że w obecnej sytuacji – nie mając pojęcia co dokładnie będziemy realizować – nie jesteśmy w stanie określić wszystkich ograniczeń z naszej strony, dlatego miejcie na uwadze to, że w trakcie realizacji może zaistnieć potrzeba dokonania zmian w projekcie artystycznym!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim jest wyświetlana w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności