O Festiwalu

RELACJE ONLINE to wirtualna odsłona projektu, realizowanego w latach ubiegłych, pod hasłem Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje.

Koncentrujemy się na takich działaniach artystycznych, w których zachwianiu ulega tradycyjny podział na nadawcę i odbiorcę. Interesuje nas sztuka, z którą można wejść w tytułową relację, a która zarazem prowokuje do głębszych relacji z otoczeniem, innymi oraz z nami samymi.

Obecna, globalna sytuacja, związana z koronawirusem, skierowała nasze działania na nieco inne tory. Zamiast organizować kolejną edycję Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje, postanowiliśmy w 2020 roku stworzyć jego mutację, polegającą na ogłoszeniu naboru typu „open call” na interaktywny projekt artystyczny, który w całości funkcjonować będzie w Internecie.

Kontynuując założenia Festiwalu, poszukujemy twórców/twórczyń, którzy wchodząc w relację z nami, zaprezentują , a potem zrealizują wyżej wspomniany interaktywny projekt artystyczny.

Staramy się za pomocą RELACJI ONLINE zaprojektować przestrzeń dialogu, spotkania, solidaryzacji, ale też manifestacji własnej postawy, własnego ja.

Organizator:

Mazowiecki Instytut Kultury
www.mik.waw.pl

Logo MIK. Napis: Mazowiecki Instytut Kultury w trzech, poziomych i ułożonych pod sobą, linijkach. Na prawo pionowa kreska i napis: jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Mazowieckiego, w pięciu, poziomych i ułożonych pod sobą linijkach. Dalej na prawo napis: Mazowsze. serce Polski
 • Ikonka Facebook
 • Ikonka Instragram

Kontakt:

Koordynator:
Milena Stryjewska
m.stryjewska@mik.waw.pl

Kuratorzy:
Małgorzata Miśkowiec, Karol Szafraniec

Współpraca merytoryczna:
Paweł Janicki

Jury

 • Paweł Janicki – twórca cyfrowy. Portret. Ukazana głowa z szyją i ramionami. Dorosły, uśmiechnięty mężczyzna. Bez włosów. Ubrany w szarą bluzę z kapturem.”

  Paweł Janicki,
  twórca cyfrowy

 • Anna Szylar – menadżerka kultury. Portret. W kadrze, ukazana twarz. Młoda, uśmiechnięta kobieta. Brązowe włosy, niebieskie oczy.

  Anna Szylar,
  menadżerka kultury

 • Karol Szafraniec – kurator Relacji Online. Popiersie. Postać na ciemnym tle. Mężczyzna. Ciemne, krótkie włosy i zarost. Ubrany w brązową koszulę

  Karol Szafraniec,
  kurator Relacji Online

 • Edwin Bendyk – publicysta. Portret. Ukazana głowa z szyją i ramionami. Dorosły, dojrzały mężczyzna. Uśmiechnięty. Siwe, krótkie włosy. Ubrany w czarny t-shirt.

  Edwin Bendyk,
  publicysta

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim jest wyświetlana w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności