Open Call

Drodzy, ze względu na Wasze głosy o zbyt krótkim czasie trwania naboru, zdecydowaliśmy się przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do 16 listopada 2020!

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza twórców i twórczynie do udziału w OPEN CALLU RELACJE ONLINE. Nabór jest kierowany do osób pełnoletnich, zainteresowanych sztuką interaktywną, dla których ważnym element praktyki artystycznej jest budowanie relacji. Projekt koncentruje się wokół trzech wzajemnie uzupełniających się haseł:

RELACJA | KOMUNIKACJA | EMPATIA

Rozwinięcie tych problemów pozostawiamy twórcom, tak aby mogli poprzez swoją wypowiedź artystyczną pokazać nam swój punkt widzenia.

Zgłoszenia do OPEN CALL można dokonać wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 listopada 2020 roku.

W wyniku naboru zostanie wybrany projekt artystyczny do realizacji na 2021 rok. Z autorem/autorami projektu zostanie podpisana jedna umowa w 2020 roku, na kwotę 8 000 zł brutto, która będzie określała warunki korzystania z koncepcji artystycznej (licencja, pola eksploatacji). W 2021 roku planujemy podpisać umowę na realizację projektu - warunki umowy będą ustalone wspólnie z twórcą.

Planujemy, aby zgłoszony projekt funkcjonował w Internecie przez rok.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacją prasową dotycząca projektu na stronie Biura Prasowego MIK.

O Festiwalu

RELACJE ONLINE to wirtualna odsłona projektu, realizowanego w latach ubiegłych, pod hasłem Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje.

Koncentrujemy się na takich działaniach artystycznych, w których zachwianiu ulega tradycyjny podział na nadawcę i odbiorcę. Interesuje nas sztuka, z którą można wejść w tytułową relację, a która zarazem prowokuje do głębszych relacji z otoczeniem, innymi oraz z nami samymi.

Obecna, globalna sytuacja, związana z koronawirusem, skierowała nasze działania na nieco inne tory. Zamiast organizować kolejną edycję Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje, postanowiliśmy w 2020 roku stworzyć jego mutację, polegającą na ogłoszeniu naboru typu „open call” na interaktywny projekt artystyczny, który w całości funkcjonować będzie w Internecie.

Kontynuując założenia Festiwalu, poszukujemy twórców/twórczyń, którzy wchodząc w relację z nami, zaprezentują , a potem zrealizują wyżej wspomniany interaktywny projekt artystyczny.

Staramy się za pomocą RELACJI ONLINE zaprojektować przestrzeń dialogu, spotkania, solidaryzacji, ale też manifestacji własnej postawy, własnego ja.

Organizator:

Mazowiecki Instytut Kultury
www.mik.waw.pl

 • fb
 • ig

Kontakt:

Koordynator:
Milena Stryjewska
m.stryjewska@mik.waw.pl

Kuratorzy:
Małgorzata Miśkowiec, Karol Szafraniec

Współpraca merytoryczna:
Paweł Janicki

Jury

 • jury1

  Paweł Janicki,
  twórca cyfrowy

 • jury1

  Anna Szylar,
  menadżerka kultury

 • jury1

  Karol Szafraniec,
  kurator Relacji Online

 • jury1

  Edwin Bendyk,
  publicysta

Pozostali członkowie jury zostaną przedstawieni w najbliższym czasie.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim jest wyświetlana w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności