INTERACTIVE REALITY DAY

Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości i stań się częścią świata grzybów, eksploruj wirtualne osiedla czy doświadczaj immersyjnej przestrzeni video artów! (Wydarzenie dla pasjonatów VR, AR, filmów interaktywnych, gier, młodych osób zainteresowanych rozwojem nowych technologii.

Punktem wyjścia do Interactive Reality Day jest "Hypha VR" Natalii Cabrery. Hypha to wciągająca historia w wirtualnej rzeczywistości, która zabiera użytkowników_czki w podróż mającą, na celu oczyszczenie Ziemi z zanieczyszczeń, będących efektem katastrof spowodowanych działalnością ludzi. Od zarodnika do grzyba, użytkownik doświadcza cyklu życia organizmu, mogąc jednocześnie zrozumieć znaczenie Królestwa Grzybów dla Ziemi. Na pokazy VR obowiązują zapisy. Przejście przez całe doświadczenie zajmuje ok. 20 min. Użytkownicy_czki mogą się zapisywać na konkretne godziny (11.00, 11.20, 11.40, 12.00, 12.20, itd.). W danym momencie, tylko jedna osoba może używać sprzętu. Formularz zgłoszeniowy poniżej.

Oprócz VR będzie można doświadczyć rzeczywistości rozszerzonej i eksplorować osiedle Służew nad Dolinką w aplikacji BLOKI Bartosza Seiferta. To cyfrowy projekt architektoniczno-społeczny, którego celem jest poszerzenie pola do dyskusji o estetyce budownictwa wielomieszkaniowego z czasów PRL. Użytkownik_czka, przechodząc przygotowaną rozgrywkę może przeprojektować osiedle tak, aby odpowiadało na potrzeby dotyczące estetyki, użyteczności, ale też ekologii. Producentem aplikacji BLOKI jest Mazowiecki Instytut Kultury. Stanowisko komputerowe będzie dostępne przez cały dzień, w godzinach trwania eventu.

Dodatkowo, przez cały dzień, będzie sekcja video artów, które odnoszą się do różnych kwestii zasygnalizowanych w ciągu Interactive Reality Day i samego Festiwalu Relacje. Wśród podejmowanych tematów, znajdują się: zmiany klimatu, odpowiedzialność człowieka względem otaczającej go rzeczywistości, podmiotowość sztucznej inteligencji, itd. Video arty będą wyświetlać się w pętli, w godzinach trwania eventu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wysyłanie formularza.

Formularz zawiera błędy. Popraw pola oznaczone białym kolorem.

Zarezerwowano!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim jest wyświetlana w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności